ابزار وبمستر

وبلاگ رسمی رامین قلی زاده ارشد فلسفه دین،فلسفه،دین،تفکرات جدید، فیلم های فلسفی

نوشتن پروپوزال و انجام کارهای پایان نامه و نوشتن مقاله تایپ و ترجمه ی متون عمومی و بیشتر همه آنها در حوزه ی علوم انسانی با قیمت توافقی پذیرفته میشود. لطفا کامنتتون یادتان نزه

وبلاگ رسمی رامین قلی زاده ارشد فلسفه دین،فلسفه،دین،تفکرات جدید، فیلم های فلسفی

نوشتن پروپوزال و انجام کارهای پایان نامه و نوشتن مقاله تایپ و ترجمه ی متون عمومی و بیشتر همه آنها در حوزه ی علوم انسانی با قیمت توافقی پذیرفته میشود. لطفا کامنتتون یادتان نزه

رامین قلی زاده Some points from the translator…

قبل از ترجمه نکاتی چند از مترجم  : 1. دکتر ریموند ون آراگون شاگرد اساتید بزرگی همچون آلوین پلانتینگا می باشند که با دکتر جیمز کلارک و مایکل پترسون کتاب هایی نوشتندو و به گفته خود چلانتینگا،ون آراگون یکی از بهترین شاگردانش بوده است. 2 در هر ترجمه خطاهایی وجود دارد و این ترجمه نیز مصون از خطا نیست اگر خطاهایش را گوش زد بکنید ممنون میشوم ایمیل من ramingholizade@yahoo.com

 

زندگی یک فیلسوف در ایالات متحده

ریموند جی. ون آراگون

دانشگاه بتل

 

در این مقاله کوتاه میگویم که  چگونه در ایالات متحده دانشگاه بتل علاقه مند تدریس فلسفه و آموزش شدم باید گفت که من یک شخص مذهبی هستم و عقایدهای مذهبی دارم که همیشه برایم مهم بودند.

بسیاری از کارهای من حیث یک دانشمند در مورد علم و فلسفه دین بود بعضی از آن سوالات مخصوص دین مسیحی میباشد

در ایالات متحده تقریبا 50 سال قبل بسیاری از دانشمندان خودرا بیشتر با سولات دینی یا مذهبی بستگی نمیدانند آنها مذهب یا دین بی معنی را مطرح کردند که شایسته بازتاب فلسفی نبود نشریه های مذهبی که در سنین و اوسط تاریخ فلسفه اصلی هستند بطور مثال: ما دانمشندان اسلامی مانند فارابی، وابن سینا، و فیلسوفان مسیحی چون آنسلم، آکوییناس را در انجام وظیفه برای ذات یگانه پردرخشش می بینیم،  اما 50 سال قبل در ایالات متحده بسیاری از فیلسوفان در مورد موضوعات که مهم نبودند استدلال کردند و بنابر این فسلفه دین که سطح چشم گیر از تحقیق با نظم نبود تغیراتش تقریبا 50 سال قبل آغاز گردید هنگام  که بعضی از فیلسوفان با استعداد جوان شروع به کار فلسفه دین کرده اند و دوباره سوالات مذهبی را در مرکز بحث فلسفی امریکا ارایه کردند آن فیلسوفان شامل الوین پلانتیگا، ویلیام آلستون، نیکولاس ولتراستورف،  اله نور استامپ  و بر علاوه بسیاری دیگر برای کار آنها . وقتی که در دانشکاه رشته فلسفی در سال 1991 رفته ام قادر بتوجه و تمرکز بر فلسفه دین و رابطه آن با معرفت شناسی شدم،

آیا میتوان به یگانگی خداوند اعتقاد کرد؟

آیا میتوانیم موجودیت خداوند را در محیط زیان آور و درد رنج احساس کرد؟

یک شانس خوب برایم بود که همینگونه کار مهم را در این مقاله ها توسط فیلسوفان انجام بدهم

فقط مطرح کردم و قادر به تحقیق بعضی از آنها شدم و phd  را در فسلفه گرفتم و بعد از گرفتن (دکتری)phd  در یکی از دانشگاهها کار تدریس گرفتم. نخست در دانشگاه ایسبوری در ایالات کنتاکی و بعدا در دانشگاه که در ایالات مینسوتا است.

 من حالا در مورد دانشگاه بتل  برایتان خواهم گفت ممکن است از دانشگاه های ایران متفاوت باشد دانشگاه بتل یک دانشگاه مسیحی است بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده مسیحی نیستند آنها وابسته به مذهب نیستند اما تعداد کمشان مسیحی هستند.

اگر شما به دانشگاه های مسیحی تدریس کنید نا گزیر هستید خودرا مسیحی بسازید این یکی از روش های دانشگاه بتل است، دانشجویان دانشگاه بتل تعداد بیشتر شان مسیحی هستند.

گرچه آنجا مجبور نیستند آنها میدانند که توسط پروفیسور های مسیحی تدریس میشوند بنا بر این بخشی زیادی از دانشجویان که مسیحی نیستند احتمالا به اینجا نیایند.

دانشکده فلسفه دانشگاه بتل 6 عضو دارد ما آموزش های مختلفی را تدریس میکنیم اصول اخلاق، دانش شناسی، طبیعت شناسی، فلسفه ی علم         ( ساینس) و آموزه های فلسفی تاریخ نیز تدریس مینمایم یکی از همکاران من فلسفه اسلام که وابسته به قرون وسطی است تدریس میکند.

 

 ما دانشجویان زیادی داریم که فلسفه را واقعا دوست دارند، اما نه مثل بعضی ها .مشکل اینجاست که دانشجویان بیشترین تمرکز شان روی فلسفه است. آنها بعد از فارغ التحصل شدن شاید کار هم نتوانند بگیرند.

شاید شما بدانید که ایالات متحده آمریکا اخیرا تجربیات سخت اقتصادی داشته گر چه تعدادی زیادی از مردم کار می کنند. و بسیاری از دانشجویان بعضی اوقات در مورد اینکه آموزش یا یاد گیری فلسفه سودمند است یا اینکه چگونه یک کاری انجام دهند (کارعملی یا تجاری)و کم تر در مورد هستی یا وجود انسانها سوالهای بزرگ بپرسند و تعمق کنند علاقه نشان میدهند.

به این دلیل در واقع  آنها نمیخواهند فلسفه بخوانند اما بیشتر به مضامین مانند تجارت یا اقتصاد علاقه دارند.

با این حال، فلسفه هرگز نمی میرد! سوالهایکه دانشمندان میپرسند سوالهای هستند که به فکر بسیاری از مردم خطور میکنند و جستجوی جوابها یکی از بخش های خوب زندگی برای آنهاست، پس ما بسیاری از شاگردان را آموزش میدهیم و ما میاموزیم بحث مینمایم و ما در بصورت دوستانه با همدیگر مخالفت مینمایم و ما امیدواریم که این کار را سالهای سال در دانشگاه بتل دنبال کنیم!!!

رامین قلی زاده -09100560571 ارشد فلسفه دین

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.